Moravská gobelínová manufaktura


V prostorách muzea si můžete zakoupit publikace o gobelínech a kobercích, oděvy z ručně tkaných látek, ručně vyráběné bytové doplňky, hračky a další drobnosti.

Pokud k nám nemáte zrovna cestu, rádi Vám zašleme následující publikace na dobírku.

Staletí gobelínů v moravských a slezských sbírkách

Reprezentativní kniha vydaná u příležitosti padesáti let restaurování ve valašskomeziříčské dílně. Výpravná publikace představuje kompletní soubor historických gobelínů nacházejících se v současnosti ve státních sbírkách na Moravě a ve Slezsku.

120 stran, A4, pevná vazba, cena publikace 450 Kč

MORAVSKÁ GOBELÍNOVÁ MANUFAKTURA 1898 – 1998
dokumenty, texty, realizace

Ohlédnutí za prvním stoletím činnosti manufaktury. Dobové fotografie, písemnosti a kunsthistorické pojednání o jednotlivých údobích textilní tvorby v dílnách ve Valašském Meziříčí.

40 celobarevných stran, A4, vazba karton, cena publikace 250 Kč

Řeč vláken, Moravská gobelínová manufaktura 1898 - 1938

Kniha nabízí nový pohled na počátky tvorby Moravské gobelínové manufaktury, v němž se odráží doba, trendy a kulturní styky počátků dvacátého století. Jména architektů a výtvarníků, o nichž se v textu dočteme (například J. Kotěra, D. Jurkovič, H. Schwaiger či J. Místecký) napovídají, že zde nejde pouze o historii gobelínky, ale že se jedná o obohacující příspěvek ke kapitolám českého textilního umění v letech 1898 - 1938. Doprovodný text psal PhDr. Pavel Šopák.

104 stran, A4, pevná vazba, cena publikace 350,- Kč